Kdo chce být zdravý, musí hodně pít. To je všeobecná poučka, kterou nám vštěpovaly do hlavy už naše babičky. A měly pravdu. Lékařské studie se sice rozchází v doporučovaném množství tekutin, ale základní myšlenku prosazují všechny stejnou – pravidelně a dostatečně pít.

Ideální je čistá voda, jenomže jak to udělat, když nám nechutná? Nebo když jsme jí vypili tolik, že už nám doslova „leze krkem“? Máme pro vás jednoduché a rychlé řešení: nařeďte si ji naším vinným moštem. Získáte nejen osvěžující lahodný nápoj, ale uděláte i vstřícný krok ke zdraví vašeho těla.

  • Vinné mošty pomáhají předcházet problémům, které způsobuje nedostatek železa v krvi. Hrozny se totiž řadí k ovoci nejbohatšímu na zdroj železa. Kromě toho obsahují i spoustu dalších zdraví prospěšných látek jako draslík, vápník, hořčík, zinek, fosfor, sodík a vitamíny A, B1 a B2, C a skupiny B. Podporují obranyschopnost organismu, čímž předchází dalším nemocem.
  • Náhlé ucpání tepen může ohrozit různé orgány a projevit se infarktem nebo mrtvicí. Pokud tomu chcete předejít, pijte pravidelně hroznovou šťávu. Resveratrol, který obsahuje, působí jako silný antioxidant zabraňující usazování tuku a zužování cév. Má protizánětlivé a cholesterol snižující účinky, upravuje krevní tlak a posiluje imunitní systém.
  • Vinný mošt vám také pomůže odstranit problémy s vyprazdňováním způsobeným pomalou funkcí střev, a to jak krátkodobým, tak i chronickým. Působí jako mírné projímadlo, které nenápadně aktivuje střeva k činnosti.
  • Díky glukóze, hlavnímu zdroji energie pro nervové buňky, má vinný mošt příznivý vliv na mozek. Glukóza navíc podporuje i tvorbu hormonů, jako je serotonin a dopamin, takže kromě jiného záleží i na nich, jakou náladu budeme mít. Vinný mošt obsahuje polyfenoly, které pomáhají zpomalit stárnutí mozku.
  • Typickou chuť a vůni dodávají hroznové šťávě přírodní organické kyseliny, jako je kyselina vinná a aminokyseliny. Tyto látky snižují únavu, brání organismus proti stresu a dalším škodlivým vlivům. Mají harmonizační účinky na celkové zdraví člověka.

Jak vidíte, vinný mošt je nejen velmi chutným nápojem, ale také velkým přínosem pro naše zdraví. Během výroby našich vinných moštů nedochází ke kvašení a díky tomu neobsahují vůbec žádný alkohol. Jsou tedy vhodné pro děti i dospělé.