Celý svůj život žiju na Slovácku. V devadesátých letech patřil mezi uznávané vinařské odborníky můj tatínek Jaroslav Krist. V jeho práci nyní pokračuje strýc a především bratr Tomáš Krist, jehož vína získávají řadu tuzemských i zahraničních ocenění. Některé z jeho špičkových vín najdete i v tomto eshopu.

Víno a vše kolem něj mě tedy provází odmalička. Díky narození dětí jsem výrazně změnila celkový pohled na život i své priority. Chci pro ně vždy to nejlepší, ať už se to týká péče o ně nebo jejich výživy. Snažím se jim vybírat stravu zdravou, bez zbytečných chemických přísad, a především z lokálních zdrojů. Nabídka na trhu mě dostatečně neuspokojovala, proto jsem se rozhodla pro výrobu vlastního produktu. Dlouho jsem v hlavě nosila vizi o opravdu kvalitním přírodním nealkoholickém nápoji vyrobeném z vlastních hroznů, kterému bych vtiskla svůj vlastní rukopis - o hroznové šťávě. Toto velké přání jsem si splnila ve vinařské sezoně v roce 2011, kdy jsem na trh uvedla vlastní řadu odrůdových vinných moštů. V současné době jsem jedinou firmou v ČR specializující se výhradně na výrobu a prodej odrůdových vinných moštů.

Během jejich výroby jsem získala řadu znalostí a zkušeností, které mě motivovali k rozšíření nabídky. V roce 2014 jsem uvedla na trh kolekci vín z Babího lomu. Při jeho výrobě jsem se inspirovala historií, a to jak v jeho názvu, tak ve způsobu zpracování. Další velmi oblíbenou kolekcí je z roku 2019 kolekcí vín Fěrtůšek, a to nejen díky své vytříbené chuti a vůni, ale také etiketě s typickou jihomoravskou výšivkou. Tato kolekce se stala vyhledávaným dárkem místních obyvatel pro zahraniční návštěvy apod. V této kolekci pokračuji i v dalších letech a přidávám nové chutné odrůdy.

Sortiment výrobků se snažím neustále rozšiřovat tak, abych uspokojila zájem a přání svých zákazníků, přičemž však na prvním místě zůstává kvalita výrobků a jejich poctivé zpracování.

    

 Své produkty představujeme na různých veletrzích, slavnostech, jarmarcích či jiných kulturních akcích.

 

 Za dobu své působnosti se nám podařilo získat několik ocenění, která jsou pro nás velkou odměnou za vynaložené úsilí a snahu, a zároveň motivací k dalšímu rozvoji a naplňování svých snů.

  • V roce 2016 jsme vyhráli 1. místo v krajském kole soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2016 a v celorepublikovém finále jsme se umístili na úžasném 2. místě v konkurenci více než šesti tisíc živnostníků a firmem.

  • O výborné kvalitě a skvělé chuti naší hroznové šťávy svědčí i místní a zahraniční ocenění. Nejvíce si vážíme zlaté hvězdy v nejprestižnější potravinářské soutěži ve Velké Británii Great taste awards. Toto ocenění získal vinný mošt – Muškát Moravský v srpnu 2014. Více než 400 porotců hodnotilo přes 10 000 přihlášených výrobků a vybírali ty nejlepší. Porotci se vyjádřili: „Tato hroznová šťáva má velmi intenzivní chuť, příjemnou a přirozenou květinovou vůni. Jemná barva a dobrá konzistence ji řadí mezi výtečné delikatesy.“ Great taste awards je nejuznávanější a nejdůvěryhodnější soutěž kvalitních potravin a nápojů v Evropě.

  • Z domácích úspěchů nás těší označení „Tradiční výrobek Slovácka“ udělované sdružením pro rozvoj cestovního ruchu Region Slovácko nebo ocenění „Chuť Jižní Moravy“, jež organizuje Regionální agrární komora JMK ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Mendelovou univerzitou Brno. Vinný mošt Sauvignon byl na 17. ročníku mezinárodního veletrhu pro gastronomii VÍNO&delikatesa 2014 velmi žádaný a získal značku kvality „TOP delikatesa“.

  • Velmi nás potěšila možnost účastnit se natáčení pořadu "Herbář" s Českou televizí. Na podzim 2017 k nám zavítal natáčecí štáb a vzniklo několik záběrů. Využili jsme i našeho staršího rodinného sklepa u Šidlen - vinařské oblasti v rodných Miloticích. Ke shlédnutí je v archivu ČT.