O nás

Celý svůj život žiju na Slovácku. V devadesátých letech patřil mezi uznávané vinařské odborníky můj tatínek Jaroslav Krist. V jeho práci nyní pokračuje strýc a především bratr Tomáš Krist, jehož vína získávají řadu tuzemských i zahraničních ocenění. Některé z jeho špičkových vín najdete i v tomto eshopu.

Víno a vše kolem něj mě tedy provází odmalička. Díky narození dětí jsem výrazně změnila celkový pohled na život i své priority. Chci pro ně vždy to nejlepší, ať už se to týká péče o ně nebo jejich výživy. Snažím se jim vybírat stravu zdravou, bez zbytečných chemických přísad, a především z lokálních zdrojů. Nabídka na trhu mě dostatečně neuspokojovala, proto jsem se rozhodla pro výrobu vlastního produktu. Dlouho jsem v hlavě nosila vizi o opravdu kvalitním přírodním nealkoholickém nápoji vyrobeném z vlastních hroznů, kterému bych vtiskla svůj vlastní rukopis - o hroznové šťávě. Toto velké přání jsem si splnila ve vinařské sezoně v roce 2011, kdy jsem na trh uvedla vlastní řadu odrůdových vinných moštů. V současné době jsem jedinou firmou v ČR specializující se výhradně na výrobu a prodej odrůdových vinných moštů.

Během jejich výroby jsem získala řadu znalostí a zkušeností, které mě motivovali k rozšíření nabídky. V roce 2014 jsem uvedla na trh kolekci vín z Babího lomu. Při jeho výrobě jsem se inspirovala historií, a to jak v jeho názvu, tak ve způsobu zpracování. Další velmi oblíbenou kolekcí je z roku 2019 kolekcí vín Fěrtůšek, a to nejen díky své vytříbené chuti a vůni, ale také etiketě s typickou jihomoravskou výšivkou. Tato kolekce se stala vyhledávaným dárkem místních obyvatel pro zahraniční návštěvy apod. V této kolekci pokračuji i v dalších letech a přidávám nové chutné odrůdy.

Sortiment výrobků se snažím neustále rozšiřovat tak, abych uspokojila zájem a přání svých zákazníků, přičemž však na prvním místě zůstává kvalita výrobků a jejich poctivé zpracování.

 

foto_il_onas_03_m   vinohrad mlady

 

Své produkty představujeme na různých veletrzích, slavnostech, jarmarcích či jiných kulturních akcích.

14379882_1329831227051324_1066796863590622616_o  14947739_1383432621691184_9161656007437777151_n

 

 

Za dobu své působnosti se nám podařilo získat několik ocenění, která jsou pro nás velkou odměnou za vynaložené úsilí a snahu, a zároveň motivací k dalšímu rozvoji a naplňování svých snů.

  • V roce 2016 jsme vyhráli 1. místo v krajském kole soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2016 a v celorepublikovém finále jsme se umístili na úžasném 2. místě v konkurenci více než šesti tisíc živnostníků a firmem.

  • O výborné kvalitě a skvělé chuti naší hroznové šťávy svědčí i místní a zahraniční ocenění. Nejvíce si vážíme zlaté hvězdy v nejprestižnější potravinářské soutěži ve Velké Británii Great taste awards. Toto ocenění získal vinný mošt – Muškát Moravský v srpnu 2014. Více než 400 porotců hodnotilo přes 10 000 přihlášených výrobků a vybírali ty nejlepší. Porotci se vyjádřili: „Tato hroznová šťáva má velmi intenzivní chuť, příjemnou a přirozenou květinovou vůni. Jemná barva a dobrá konzistence ji řadí mezi výtečné delikatesy.“ Great taste awards je nejuznávanější a nejdůvěryhodnější soutěž kvalitních potravin a nápojů v Evropě.

  • Z domácích úspěchů nás těší označení „Tradiční výrobek Slovácka“ udělované sdružením pro rozvoj cestovního ruchu Region Slovácko nebo ocenění „Chuť Jižní Moravy“, jež organizuje Regionální agrární komora JMK ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Mendelovou univerzitou Brno. Vinný mošt Sauvignon byl na 17. ročníku mezinárodního veletrhu pro gastronomii VÍNO&delikatesa 2014 velmi žádaný a získal značku kvality „TOP delikatesa“.

  • Velmi nás potěšila možnost účastnit se natáčení pořadu "Herbář" s Českou televizí. Na podzim 2017 k nám zavítal natáčecí štáb a vzniklo několik záběrů. Využili jsme i našeho staršího rodinného sklepa u Šidlen - vinařské oblasti v rodných Miloticích. Ke shlédnutí je v archivu ČT.