O nás | Slovácká Moštárna - Magdaléna Válková

O nás

O nás

S manželem žijeme na Slovácku a obě naše rodiny vlastní a obhospodařují svůj vinohrad. V devadesátých letech patřil mezi uznávané vinařské odborníky můj tatínek Jaroslav Krist. V jeho práci nyní pokračuje strýc a především bratr Tomáš Krist, jehož vína získávají řadu tuzemských i zahraničních ocenění.

Víno a vše kolem něj nás tedy provází odmalička. Díky narození dětí jsme výrazně změnili celkový pohled na život i své priority. Chceme pro ně vždy to nejlepší, ať už se to týká péče o ně nebo jejich výživy. Snažíme se jim vybírat stravu zdravou, bez zbytečných chemických přísad, a především z lokálních zdrojů.

Nabídka na trhu nás dostatečně neuspokojovala, proto jsme se rozhodli pro výrobu vlastního produktu. Dlouho jsme v hlavách nosili vizi o opravdu kvalitním přírodním nealkoholickém nápoji vyrobeném z vlastních hroznů, kterému bychom vtiskli svůj vlastní rukopis – hroznové šťávě. Toto velké přání jsme si splnili ve vinařské sezoně v roce 2011, kdy jsme na trh uvedli vlastní řadu odrůdových vinných moštů. V současné době jsme jedinou firmou v ČR specializující se výhradně na výrobu a prodej odrůdových vinných moštů.

Během jejich výroby jsme získali řadu znalostí a zkušeností, které nás motivovali k rozšíření naší nabídky. V roce 2014 jsme uvedli na trh kolekci vín z Babího lomu. Při jeho výrobě jsme se inspirovali historií, a to jak v jeho názvu, tak ve způsobu zpracování.

Stále populárnější jsou i moravské vinařské stezky. Tu co vede přes Strážovice, ocení obzvláště milovníci pěší turistiky a cyklistiky. Přijedete k nám po přírodních cestách, které jsou mírně kořeněné pozvolným stoupáním. Odměnou vám bude pohárek dobrého vína, nebo moštu v naší firemní prodejně. Pokud jako dopravní prostředek volíte raději automobil, najdete nás také velmi snadno. Naše prodejna je hned při hlavní cestě směr Kyjov-Brno.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Magda a Petr Válkovi

Strážovský kopec při pohledu z našeho vinohradu - Slovácká Moštárna
Sazenička - Slovácká Moštárna
Kontrola kvality sbíraných hroznů - Slovácká Moštárna
Hodová návštěva v naší prodejně - Slovácká Moštárna

Úvod | Mošty | Víno | Delikatesy | O nás | Zážitky | Ocenění | Kontakty

www.slovackamostarna.czinfo@slovackamostarna.cz • fb: slovackamostarna
Slovácká Moštárna – Magdaléna Válková, 696 38 Strážovice 206